Botë SQBotë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Në Senatin e SHBA-së është miratuar rezoluta sipas së cilës veprimet e Rusisë në Ukrainë njihen si gjenocid

Senatorët Xhim Rash, anëtar i Komisionit të Senatit për çështje të jashtme dhe Ben Kardin, kryetar i Komisionit të Helsinkit, sot e përshëndetën miratimin e rezolutës, me të cilën njihen si gjenocid veprimet e Rusisë në Ukrainë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle