Evropë SQEvropë.Portal SQ

Në Rusi varianti delta i pranishëm 95 për qind të rasteve të reja

Më shumë se 95 për qind e rasteve të reja të virusit korona në Rusi janë të variantit delta, deklaroi drejtori i Qendrës për Virologji dhe Bioteknologji, Rinat Maksjutov.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle