Botë SQBotë.Portal SQ

Në rrëshqitjen e dheut në Ekuador humbën jetën të paktën 24 persona, ndërsa 12 konsiderohen të zhdukur

Të paktën 24 persona humbën jetën si pasojë e rrëshqitjes së dheut në kryeqytetin e Ekuadorit Kito, ndërsa 12 konsiderohen të zhdukur, deklaroi kryebashkiaku Santiago Guarderas, derisa ekipet e shpëtimit kanë kontrolluar shtëpi dhe rrugë të mbuluara me baltë pas përmbytjeve më të mëdha në pothuajse dy dekada.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle