0_Maqedoni.Portal SQKorrespondentë MaqedoniLajme nga komunat SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Në rajonin e Tetovës është përdorur mekanizmi për mënjanimin e shtresës së lartë të borës

Reshjet e borës të cilat në rajonin e Tetovës filluan rreth orës 4:00 krijuan shtresë bore prej 15 deri 30 centimetra në lokacione të ndryshme. për shkak të lartësisë së tillë të borës, është angazhuar mekanizëm për pastrimin e shtresës në rrugët e qytetit por edhe në të gjitha rrugët rajonale dhe autostradat drejt Shkupit dhe Gostivarit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle