0_Maqedoni.Portal SQKorrespondentë MaqedoniLajme nga komunat SQSektori civil SQShoqëri SQ

Në rajonin e Kumanovës nuk ka zjarre aktive, ekipi do të jetë kujdestar në Bellanoc

Në rajonin e Kumanovës aktualisht nuk ka zjarre aktive, informon kryetari i kësaj komune Maksim Dimitrievski. Zjarri në fshatin Bellakoc dhe Dovezence është shuar, por në terren do të kontrollohet në mënyrë shtesë. Sipas komandantit të njësisë territoriale kundër zjarreve, Kumanovë, Dejan Ilievski, në atë lokacion do të qëndrojë ekipi kujdestar.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle