0_Web_Aktuale SQKultura.Slajder SQKulturë SQKulturë.Portal SQShoqëri SQ

Në Prishtinë ndërroi jetë regjisorja e njohur e lindur në Shkup, Burbuqe Berisha

- Në kryeqytetin e Kosovës, sot në moshën 51-vjeçare pas një sëmundje të rëndë, ndërroi jetë regjisorja e filmit dhe teatrit, Burbuqe Berisha, e cila me origjinë është nga Shkupi, informon korrespondenti i MIA-s nga Prishtina.  Berisha është autore dhe regjisore e disa projekteve artistike filmike, të realizuara kryesisht në Kosovë, ku ishte shkolluar dhe e kaloi pjesën më të madhe të jetës.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle