Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Në Preshevë-Tabanoc sekuestrohen dukat dhe stoli ari në vlerë prej 12.780 euro

Doganierët dhe policia serbe më 14 korrik në pikën kufitare Preshevë-Tabanoc me Maqedoninë e Veriut dhe në aeroportin “Konstantini i Madh” në Nish kanë parandaluar dy tentime të udhëtarëve përmes kufirit pa u regjistruar të nxjerrin dukate-monedha ari turke dhe stoli ari, me një vlerë të përgjithshme prej një milion e gjysmë dinarë (12.780 euro), njoftoi korrespondenti i MIA-s nga Beogradi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle