Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Në Parlamentin grek janë dorëzuar amendamente për vaksinim të detyrueshëm të personave mbi moshën 60 vjeçare

Për arsye të nevojshme për mbrojtje të shëndetit publik, detyrimisht të vaksinohen kundër Kovid-19 të gjithë personat fizikë me vendbanim ose qëndrim të përhershëm në territorin grek dhe të cilët janë të lindur para 31 dhjetorit të vitit 1961, shkruan në fillim të amendamentit për vaksinim të detyrueshëm në Greqi për personat mbi moshën 60 vjeçare, që tani më është dorëzuar në Parlamentin  grek, njofton korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle