Botë SQBotë.Portal SQ

Në një sulm terrorist në Somali janë vrarë paktën pesë persona dhe mbi 15 janë plagosur

Së paku pesë persona kanë humbur jetën në një sulm terrorist ndërsa 15 të plagosur janë dërguar në spital pas një shpërthimi të fuqishëm që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qendër të kryeqytetit të Somalisë, Mogadishu. Sipas mediave lokale, në shpërthim e kanë humbur jetën tetë persona, ndërsa janë lënduar të paktën 23 të tjerë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle