0_Magazinë.Portal SQKuriozitete SQ

Në moshën 81-vjeçare ndërroi jetë sir Kllajv Sinkler

Shpikësi sir Kllajv Sinkler, i cili e popullarizoi kompjuterin shtëpiak dhe e shpiku kalkulatorin e xhepit, ndërroi jetë dje në mëngjes në shtëpinë e tij në Londër, në moshën 81-vjeçare. Vajza e tij Belinda Sinkler deklaroi se ai ndërroi jetë pas betejës me kancerin që e kishte tashmë 10 vite.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle