0_Maqedoni.Portal SQEkonomi SQ

Në maj, 53.1 për qind e konsumit të energjisë elektrike nga burimet e brendshme

Në maj të këtij viti, vendi ka konsumuar gjithsej 524.635 megavat orë energji elektrike, 10.123 milionë metra kub gaz natyror, 254.036 tonë qymyr dhe 76.769 ton produkte të naftës.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle