0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQPolitikë SQ

Në Kuvend vazhdon debati rreth zgjedhjes së Qeverisë së re

Deputetët sot në mesditë do ta vazhdojnë seancën e 60-të me të vetmen pikë në rend të ditës - zgjedhjen e Qeverisë së re. Mandatari për kryeministër Dimitar Kovaçevski dje para deputetëve e prezantoi programin e punës së Qeverisë së re, e cila do të ketë 21 anëtarë. LSDM-ja dhe koalicioni do të kenë 12 ministra, BDI-ja gjashtë dhe Alternativa tre ministra.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle