0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQ

Në Kumanovë nesër hapet spitali modular, hospitalizohen 16 pacientë me Kovid-19

Gjashtëmbëdhjetë pacientë të Kumanovës, me komplikime të virusit Kovid-19 trajtohen në repartin infektiv në Spitalin e Përgjithshëm, informuan sot kompetentët. Pothuajse të gjithë janë në mbështetje të oksigjenit, sepse, siç sqaruan mjekët, janë hospitalizuar pacientë me pasqyrë të mesme dhe të rëndë, ata me pasqyrë lehtë trajtohen në spitalin ditor, ndërsa ata me simptoma të lehta janë në trajim shtëpie nën mbikëqyrje të mjekëve me terapi tabletash.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle