0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQSektori civil SQShoqëri SQ

Në Klinikën për sëmundje ortopedike pranë Klinikës për TSOARMIQK në Shkup është kryer transplanti i ligamentit nga një dhurues i vdekur

Në Klinikën për Traumatologji, Sëmundje Ortopedike, Anestezion, Reanimacion dhe Mjekim Intensiv dhe Qendër Klinike (TSOARMIQK) në Shkup dje për herë të parë është kryer transplantimi i një ligamenti nga një dhurues i vdekur. Një pacient i ri 34 vjeçar me lëndime serioze në gjurin e djathtë, mori një transplant të indeve të buta të transplantuara nga një donator i vdekur.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle