Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë BotëSvet.Slajder SQ

Në janar fillon rikonstruimi i bazës ajrore në Kuçovë, e cila do të jetë bazë e NATO-s

Ministri shqiptar i Mbrojtjes, Niko Peleshi pas mbledhjes së sotme të qeverisë informoi se ditët e para të janarit 2022 do të fillojë rikonstruimin i bazës ajrore në Kuçovë, e cila do të jetë bazë e NATO-s për pajisje, logjistikë, trajnime dhe stërvitje.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle