Evropë SQEvropë.Portal SQ

Në Itali të gjithë të punësuarit duhet të kenë kovid-certifikatë

Qeveria italiane sot solli një prej masave më të rrepta anti-kovid në botë, me të cilën kërkohet nga të gjithë të punësuarit në sektorin privat dhe publik të ketë certifikatë për vaksinim, test negative për koronavirus ose vërtetim se e kanë kaluar sëmundjen.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle