0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Në Institutin për Trashëgimi Shpirtërore dhe Kulturore të Shqiptarëve prej sot fillojnë aktivitetet për shënimin e “Ditës së Alfabet të Gjuhës Shqipe”

Në Institutin për Trashëgimi Shpirtërore dhe Kulturore të Shqiptarëve (ITSHKSH) prej sot de deri më 22 nëntor fillojnë aktivitetet për shënimin e Ditëve të Alfabetit të Gjuhës Shqipe. Manifestimi kulturor-shkencor "Ditët e Alfabetit" organizohet në bashkëpunim mes Ministrisë për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Midis Bashkësive dhe ITSHKSH-së.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle