Evropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

Në Hagë takohet ekipi i përbashkët hetimor për krimet e luftës në Ukrainë dhe prokurori i GJNP-së

Përfaqësuesit e një grupi vendesh që punojnë së bashku për të hetuar krimet e luftës në pushtimin rus të Ukrainës po takohen sot në Hagë, duke kërkuar që ata që janë përgjegjës për krimet të sillen para drejtësisë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle