0_Maqedoni.Portal SQKorrespondentë MaqedoniLajme nga komunat SQSektori civil SQShoqëri SQ

Në Gostivar në muajin gusht ka pasur 2.360 të infektuar të rinj dhe 69 të vdekur nga Kovid-19

Në valën e katërt të pandemisë, situata më e keqe ishte në muajin gusht, vlerësojnë në spitalin e Gostivarit. Sipas evidences së shërbimeve në institucionin më të madh shëndetësor, spitali "Ferid Murad", muajin e kaluar ishin gjithsej 2,360 pacientë të rinj, dhe shumica në një ditë trajtimi ishin 120 pacientë. U regjistruan gjithashtu 69 persona që vdiqën nga Kovid-19.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle