Korrespondentë MaqedoniLajme nga komunat SQ

Në Gostivar, diaspora bën donacion pajisje ventilim me oksigjen

Një shoqatë e diasporës nga fshatrat gostivarase Çegranë, Forinë dhe Çajlës që punojnë në Zvicër dhe për familjet e tyre blenë dhe dërguan në atdheun e tyre njëzet e nëntë mobil pajisje për të siguruar mbështetje të oksigjenit për pacientët me Kovid-19.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle