Evropë SQEvropë.Portal SQ

Në Francë protesta dhe greva në shkolla

Me thirrje të sindikatave në Francë sot do të organizohen protesta dhe greva në shkolla, të cilët konsiderojnë se ndihma e premtuar e Qeverisë në luftën kundër koronavirusit nëpër shkolla është e pamjaftueshme, njoftojnë mediat vendase.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle