0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Në flakë rajoni i Shtipit, Strumicës, Shkupit, Manastirit, Ohrit, Tetovës, Kumanovës dhe Velesit

Aktive dhe me intensitet të fuqishëm janë zjarret në shumicën e rajoneve të shtetit. Në Rajonin e Shtipit zjarri ka kapluar edhe tri shtëpi, ndërsa i mbyllur për komunikacion ishte edhe aksi rrugor Dellçevë-Pehçevë. Në Dellçevë për shkak të gjendjes serioze bëhet thirrje edhe për shfrytëzim racional të ujit. Intervenojnë zjarrfikësit, pjesëtarët e Armatës, ndërsa ka mbërritur edhe ekipi special nga Sllovenia me 17 automjete dhe 45 njerëz.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle