0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Në eko aksionin “Pastrim i përgjithshëm fundjave” janë grumbulluar 185 tonë mbeturina

Në kuadër të aksionit ekologjik “Pastrim i përgjithshëm fundjave 2022”, që nga 6 deri më 8 maj u zbatua në 26 komuna dhe në Qytetin e Shkupit, janë grumbulluar 185 tonë mbeturina. Në aksionin kanë marrë pjesë mbi 7.400 vullnetarë, që paraqet rritje të shtatëfishtë të numrit të pjesëmarrësve nga viti i kaluar.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle