Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Në dy aksidente me emigrantë në Greqi kanë humbur jetën 17 persona, dhjetëra janë të zhdukur dhe mbi 80 të lënduar, Athina zyrtare e akuzon Turqinë

Edhe një herë, toleranca e Turqisë ndaj rrjeteve të paskrupullta të kontrabandistëve po kushton jetë njerëzish, tha ministri grek i Çështjeve Detare, Janis Plakiotakis, për dy aksidentet e anijeve me emigrantë në afërsi të ishujve Lesbos dhe Kithira, në të cilat 17 persona kanë humbur jetën, dhjetëra janë zhdukur dhe mbi 80 janë shpëtuar, njoftoi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle