Në ditën e sotme SQ

Në ditën e sotme

1763. - Lindi studiuesi humanist shqiptar Mikel Skutarista. 1778. - U lind një personalitet tjetër me origjinë durrsake Marcielo Durraco markez dhe patriot i Gjenovës, zyrtar i lartë në pallatin mbretëror të Sardenjës.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle