Në ditën e sotme SQ

Në ditën e sotme

1081. - Normanët të udhëhequr nga Robert Guiskardi ("Robert Dinaku") dhe biri i tij Boemund, u kthyen në Shqipëri nga Otrantoja dhe morën Durrësin dhe Vlorën (Avlona). Ky ishte sulmi i ushtrive normane në tokat arbërore.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle