Në ditën e sotme SQ

Në ditën e sotme

1397. - Lindi në Hungari Alberti II, mbret i Gjermanisë, Bohemisë dhe Dukë i Austrisë.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle