Infopako SQ

Në ditën e sotme

1703. - Jugu i Anglisë përfshihet nga "Stuhia e madhe" që zgjati dy ditë. Ajo shkaktoi daljen nga shtrati të lumenjve Tamiz dhe Severen dhe vdekjen e së paku 8000 vetëve.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle