Korrespondentë MaqedoniLajme nga komunat SQ

Në Bulqizë, tërmeti shkaktoi dëme më të mëdha në njëzet shtëpi

Një seri tërmetesh me epiqendër në fshatin Topojani afër qytetit kufitar të Bulqizës në Shqipëri, ku bën pjesë edhe fshati Gollobordë, ka shkaktuar dëme materiale në disa shtëpi individuale në këtë zonë, e cila ndodhet në vendkalimin kufitar në Dibër mes Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Maqedonisë së Veriut, në Dibër.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle