Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Në Beograd, Vuçiq realizoi takim me ambasadorët e Kuintit

Ambasadorët e vendeve të Kuintit – SHBA, Britani e Madhe, Francë, Itali dhe Gjermani si dhe shefi i delegacionit të BE-së në Beograd gjatë një takimi me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, kërkuan “de-tensionimin e krizës” në veri të Kosovës, thuhet në një kumtesë të lëshuar nga kabineti i Vuçiqit, njofton korrespodenti i MIA-s nga Beogradi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle