Evropë SQEvropë.Portal SQ

Në Barcelonë filloi forumi ministror Unioni për Mesdheun

- Forumi i gjashtë rajonal i Unionit për Mesdheun sot filloi në Barcelonë, konferencë vjetore e ministrave të Punëve të Jashtme nga 42 vende mesdhetare dhe Bashkimi Evropian, të cilët duan ta përforcojnë bashkëpunimin në rajon në Detin Mesdhe, të shënuar me shkallën e lartë të papunësisë, emigrimin dhe konflikte të pazgjidhura.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle