Botë SQBotë.Portal SQ

Në Afganistan misionet diplomatike iraniane vazhdojnë me punë

Ambasada iraniane në Kabul do të mbetet e hapur dhe do të vazhdojë me punë, njoftuan sot mediat shtetërore iraniane, një ditë pasi Teherani përshëndeti “dështimin ushtarak” të armikut të tij tradicional amerikan, i cili është tërhequr nga Afganistani.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle