0_Maqedoni.Portal SQKorrespondentë Botë

Ndryshimet në Greqi rreth certifikatave për vaksinim dhe Kovid-19 të kaluar kanë të bëjnë edhe me turistët

Ndalesë për hyrje në ambiente të mbyllura për personat mbi 60 vjeç që nuk e kanë marrë dozën e tretë dhe kanë kaluar shtatë muaj nga vaksinimi, që hyn në fuqi të hënën dhe zvogëlim në tre nga gjashtë muaj të çertifikatës për Kovid-19 të kaluar nga shkurti i vitit të ardhshëm, janë dy masat e reja në Greqi, të cilat vlejnë edhe për vizitorët dhe turistët në vend, konfirmoi zëdhënësi i Qeverisë greke, Janis Ikonomu, duke iu përgjigjur pyetjes së korrespondentes së MIA-s nga Athina, në konferencën e sotme të rregullt për shtyp.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle