0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMKD-AL SQPolitikë SQShoqëri SQ

Ndryshimet kushtetuese për vazhdimin e negociatave me BE-në, nuk do të jenë në dëm për asnjë qytetar të RMV-së, mesazhi i deputetit gjerman Rot

Ndryshimet kushtetuese janë të nevojshme që Maqedonia e Veriut të vazhdojë negociatat për anëtarësim në BE, por në të njëjtën kohë Unioni duhet të forcojë rolin dhe pozitën e tij në vend dhe t'u tregojë të rinjve se ia vlen. Këtë mesazh dje në Shkup e dha deputeti gjerman dhe kryetar i Komisionit për politikë të jashtme në Bundestag, Mihail Rot, i cili po ashtu tha se askush nuk ka të drejtë të ndërhyjë në identitetin kulturor.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle