Evropë SQEvropë.Portal SQ

Ndërroi jetë deputeti i sulmuar britanik Ejms

Deputeti britanik nga Partia qeveritare konservatore, Dejvid Ejms, i cili sot u godit me thikë gjatë takimit me qytetarët në Eseks, ka ndërruar jetë. Ejms (69) i cili e përfaqëson Sautendin perëndimor në Eseks u sulmua në kishën metodike, Ai u hospitalizua dhe operua.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle