0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Nderohen viktimat e tërmetit në Shkup nga viti 1963

Me rastin e 58 vjetorit të tërmetit katastrofik në Shkup, lule para Përmendores së viktimave të tërmetit në Shkup në varrezat e qytetit në Butel sot kanë vendosur përfaqësues të kreut shtetëror- nga Kabineti i presidentit Stevo Pendarovski dhe delegacionit qeveritar të udhëhequr nga kryeministri Zoran Zaev ku kanë qenë edhe zëvendëskryeministrat Artan Grubi dhe ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle