0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPolitikë SQ

Ndarja e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë nuk varet nga ne, megjithatë do të jepet forcë më shumë nëse janë bashkë, konsideron Osmani

Ndarja e Maqedonisë së Veriut nga Shqipëria nuk varet nga ne, është vendim i BE-së. Procesi zyrtarisht bazohet në meritat individuale. Megjithatë, gjithmonë ka qenë vlerësimi se fitohet sinergji, një forcë më shumë nëse të dyja vendet vazhdojnë së bashku, deklaroi sot ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle