0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Ndalesë e kamionëve në akset rrugore Kërçovë – Strazhë, Gostivar – Srazhë, Stugë – Qafthanë dhe Mavrovë – Dibër

Për shkak të reshjeve të borës, sot në mëngjes prej orës 08:30 është vendosur ndalesë për automjetet transportuese në akset rrugore Kërçovë - Strazhë dhe Gostivar - Strazhë. Ndalesë për qarkullimin e kamionëve ka në aksin Mavrovë - Dibër si edhe në aksin rrugor Strugë - Qafthanë, kumtoi LAMM.

Shkup, 1 shkurt 2022 (MIA) – Për shkak të reshjeve të borës, sot në mëngjes prej orës 08:30 është vendosur ndalesë për automjetet transportuese në akset rrugore Kërçovë – Strazhë dhe Gostivar – Strazhë. Ndalesë për qarkullimin e kamionëve ka në aksin Mavrovë – Dibër si edhe në aksin rrugor Strugë – Qafthanë, kumtoi LAMM.

Komunikacioni në rrugët e tjera po zhvillohet pa pengesa. Borë bie në pjesën perëndimore të shtetit.

Intensiteti i komunikacionit në akset rrugore jashtë mjediseve urbane është mesatar. Në vendkalimet kufitare nga ana e Maqedonisë së Veriut, nuk ka pritje  të gjata për hyrje dhe dalje nga vendi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle