0_Maqedoni.Portal SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Ndahen 20 bursa “Boris Trajkovski” për vitin akademik 2021/2022

Njëzet qytetarëve nga Maqedonia e Veriut sot iu ndanë bursat "Boris Trajkovski" për studimin e programit ekzekutiv pan-evropian të ciklit të dytë të studimeve të organizuar nga Siti Kolegji në Selanik në bashkëpunim me Universitetin Britanik Jork dhe Universitetin Francez Strasburg. Bursat iu dorëzuan nga presidenti Stevo Pendarovski, ministrja e Arsimit dhe Shkencës Milla Carovska dhe drejtori i Siti Kolegjit në Selanik, Janis Ververidis.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle