Evropë SQEvropë.Portal SQ

Navalni: Më detyrojnë të shikoj televizion shtetëror tetë orë në ditë

Lideri i opozitës ruse Aleksej Navalni deklaroi për “Nju-Jork Tajms” në intervistën e tij të parë në burg se ditët e “punës së palodhur” në gulagët sovjetikë kishin mbaruar, por se ato ishin zëvendësuar me “dhunë psikologjike” dhe “pastrimit të trurit” dhe propagandë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle