Botë SQBotë.Portal SQ

NATO, SHBA dhe Gjermania i dënuan referendumet e planifikuara në katër rajone ukrainase

NATO, Uashingtoni dhe Berlini sot i dënuan shprehjet e planifikuara të referendumit në rajonet ukrainase Donjeck dhe Lugansk, në të cilat pritet  "republikat" e vetëshpallura si dhe rajonet rreth Zhaporozhjes dhe Hersonit, të shprehen për ribashkim ndaj Rusisë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle