Evropë SQEvropë.Portal SQ

NATO: Mbledhje e ministrave të Punëve të Jashtme për shkak të kërcënimit rus

Ministrat e punëve të jashtme të NATO-s do të takohen sot në Riga, të shqetësuar për shkak të sistemimit të ushtarëve rusë në afërsi të kufirit lindor ukrainas dhe krizës me emigrantë mes Bjellorusisë dhe Polonisë.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle