0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQ

NATO-ja u bëri thirrje talebanëve që t’i ndërmarrin të gjitha detyrimet ndërkombëtare në Afganistan

– Shefat e diplomacive të 30 vendeve anëtare të NATO-s sot konfirmuan se fokusi i veprimit të mëtutjeshëm i Aleancës do të jetë evakuimi i sigurt i shtetasve të tyre dhe i shtetasve të Afganistanit nga Kabuli dhe iu bënë thirrje talebanëve, të cilët e formuan qeverinë e re, të luftojnë kundër terrorizmit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle