Botë SQBotë.Portal SQ

NATO-ja do ta mbështesë qeverinë afgane “sa është e mundur më shumë” dhe do ta mbajë praninë diplomatike

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, theksoi se aleanca do ta mbajë praninë e saj diplomatike civile në Afganistan, derisa tenton ta mbështesë qeverinë afgane dhe forcat e sigurisë në prag të ofensivës së talebanëve.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle