0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

NATO i bën thirrje Rusisë që të pajtohet për të kryer inspektim në centralin Zaporozhje

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, i ka bërë thirrje Rusisë që të pajtohet të kryhen inspektime në centralin bërthamor Zaporozhje, i cili ndodhet në Ukrainë dhe është nën kontrollin rus.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle