Korrespondentë MaqedoniKultura.Slajder SQKulturë SQKulturë.Portal SQLajme nga komunat SQ

Natë greke me tingujt e lyrës dhe shfaqjen “Ballkan Bordello” në “Verën e Ohrit”

- Me performancën e trios „LEΣ LYRISTEΣ“ sonte në kishën "Shën Sofja" do të mbahet Nata Tradicionale Greke në edicionin e 62-të të festivalit "Vera e Ohrit". Në repertorin e festivalit është edhe shfaqja teatrore "Ballkan Bordello" nga Jeton Neziraj, në regji të Blerta Neziraj, që do të luhet në Qendrën e Kulturës "Grigor Përliçev".

Butoni Kthehu në krye
Mbylle