Magazinë SQShkencë dhe teknologji SQ

NASA për herë të parë lëshoi raketë komerciale jashtë SHBA-së

Administrata amerikane nacionale ajrore-hapësinore – NASA, për herë të parë ka lansuar raketë nga Australia veriore. Me këtë, agjencia ka shkruar histori, për atë se ky është lansimi i parë i raketës së tyre nga kozmodromi komercial jashtë SHBA-së.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle