Evropë SQEvropë.Portal SQ

Nagorno Karabah: Një vit nga konflikti i fundit midis Armenisë dhe Azerbejxhanit

Sot shënohet një vit pasi shpërtheu konflikti midis Armenisë dhe Azerbejxhanit për rajonin kontestues Nagorno-Karabah, konflikt i cili zgjati diçka më shumë se një muaj me pasoja të rënda gjeopoltike që vazhdojnë të zhvillohen.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle