0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Na pret verë e nxehtë dhe e thatë

Në tërë rajonin juglindor të Evropës pritet që temperaturat e verës të arrijnë vlera mbi mesataren. Në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, ka mundësi të mëdha për tejkalim të temperaturave nga vlerat mesatare shumëvjeçare, përkatësisht mund të arrijnë edhe deri 3°C, tregojnë materialet parashikuese të Drejtorisë për punë hidrometeorologjike.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle