0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQMakedonija.Slajder SQPartitë politike SQPolitikë SQShoqëri SQ

Murtezani: Gjatë zgjedhjes së kuadrove, Alternativa udhëhiqet nga cilësia e kuadrove, e jo nga gjinia

Zëdhënësi i Alternativës, Orhan Murtezani në konferencën e sotme për shtyp në pyetjen e gazetarëve pse nuk është emëruar asnjë grua në pozicionet kryesore që i mori Alternativa, theksoi se ka pasur disa oferta të cilat nuk janë pranuar dhe në fund kryesia e partisë gjatë zgjedhjes së kuadrove janë udhëhequr nga potenciali i kandidatëve, e jo nga gjinia.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle